Civilinės bylos

 

Apginta transporto priemonės pardavėja nuo nepagrįstų pirkėjos kaltinimų 

 

Šilalės rajono apylinkės teisme išnagrinėta civilinė byla pagal transporto priemonės pirkėjos – ieškovės G.M. ieškinį pardavėjai - atsakovei R. K. dėl transporto priemonės pirkimo - pardavimo sutarties pripažinimo negaliojančia, už transporto priemonę sumokėtų piniginių sumų priteisimo, turtinės bei neturtinės žalos atlyginimo. Atsakovės R. K. atstovas advokatas M.Navickas sugebėjo teismui įrodyti transporto pirkėjos – ieškovės G.M. ieškinio reikalavimų nepagrįstumą. Teismas, įvertinęs ieškovės G.M. nurodytus įsigytos transporto priemonės defektus ir atsakovės R. K. atstovo M. Navicko pateiktus argumentus, ieškinio reikalavimus atmetė visiškai bei priteisė advokato M. Navicko atstovaujamai klientei visas jos turėtas (tame tarpe ir bylinėjimosi) išlaidas.     

2016-03-31 Klaipėdos apygardos teismo sprendimu buvo patenkintas advokato Mariaus Navicko, atstovaujančio ieškovo V.G, globėją E.K., apeliacinis skundas ir panaikintas pirmos instancijos teismo sprendimas (įsiteisėjęs sprendimas šiuo metu vykdomas). Šiuo Klaipėdos apygardos teismo sprendimu, tenkinant advokato apeliaciniu skundu reiškiamą reikalavimą, buvo pripažintos negaliojančiomis Kliento pasirašytomis dovanojimo sutartimis perleistos bendrovės akcijos ir joms pritaikyta restitucija. Nurodytoje byloje apygardos teismas konstatavo, kad atsakovės, žinodamos apie brolio psichinę ligą, jo elgesį buityje, skolas bankui, patiklumą, sudarė su juo paprastųjų vardinių akcijų dovanojimo sandorius, kurie pripažinti negaliojančiais ir pritaikė restituciją - grąžino advokato Mariaus Navicko atstovaujamo kliento nuosavybėn jo turėtas paprastąsias vardines UAB akcijas. Šiuo sprendimu taip pat buvo priteistos kliento turėtos advokato atstovavimo išlaidos. 

 Klaipėdos apygardos teismas advokato Mariaus Navicko prašymu bei skunde išdėstytais argumentais klientui skyrė pakartotinę psichiatrinę ekspertizę, ko pasėkoje buvo priimtas sprendimas kliento naudai. Teismas taip pat įvertino tai, kad apie ginčijamus sandorius kliento globėja sužinojo tik teismui paskyrus globą, kas patvirtino, jog atsakovės apie sandorių sudarymą globėjos E.K. ar kitų ieškovo šeimos narių neinformavo ir (ar) siekdamos išvengti ginčų (nuslėpti sandorius) jų į sandorių sudarymo vietą nekvietė, sutarčių sąlygų ir pan. neaiškino.

Kreditoriui A.P., atstovaujamam advokato padėjėjos Laimos Jašmontienės, Palangos miesto apylinkės teisme priteista 1010 Eur darbo užmokesčio, 2916,00 Eur dienpinigių ir komandiruotpinigių bei 5 proc. dydžio metinių palūkanų nuo neišmokėtos 3926,00 Eur sumos, skaičiuojant nuo 2016-12-10 iki visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidos iš UAB „Heuverlingo chemijos grupė LT“ . Pažymėtina, kad klientui darbo užmokestis nebuvo išmokėtas nuo 2015-06-17. Įmonė ignoravo kliento prašymus išduoti pažymą apie neišmokėtą darbo užmokestį, charakteristiką. PAPILDYMAS. KLIENTO DUOMENIMIS SKOLININKAS ATSISKAITĖ.

Į Klaipėdos miesto apylinkės teismą pareiškimu kreipėsi atstovaujama pareiškėja L. L., kad advokato padėjėjos Laimos Jašmontienės atstovaujami asmenys: tėvas S. K, nepilnametis sūnus G. K. ir dukra E. K. priėmė 2015 m. pabaigoje mirusios (43 m.) sutuoktinės /mamos palikimą. Pareiškėjos tikslas - prisiteisti virš 11000 Eur skolą iš įstatyminių įpėdinių palikimui priimti. Pareiškimas pagrįstas rašytiniais įrodymais, kad mirusi skolininkė su sutuoktiniu jokio registruotino turto neturi ir neturėjo jau iki jos mirties, bet nurodoma, kad gyveno pasiturinčiai. 
Advokato padėjėjos Laimos Jašmontienės atstovaujamas S.K. ir jo mirusi sutuoktinė subankrutavo 2009-2010 metais, krizės laikotarpiu, prarasdami absoliučiai visą turtą: perduotas kreditoriams, parduotas per antstolius. TĖVAS prašė tik vieno, kad skolos nebūtų "perkeltos" jo vaikams. Dukra teisme į klausimą kas liko po mamos mirties atsakė: „nuotraukos ir prisiminimai“. Bylos metu paaiškėjo, kad individuali įmonė neuždaryta iki šiol, todėl skola Valstybinei mokesčių inspekcijai yra 17750 Eur, kuri byloje šalimi patraukta mūsų prašymu. 
2016-11-02 teismo sprendimas priimtas MŪSŲ naudai, pareiškėjos prašymas atmestas ir priteistos mūsų naudai bylinėjimosi išlaidos; mirusios mamos/sutuoktinės skolas kuruos Valstybė.
Teigiama, kad negalima „sugerti“ atstovaujamo kliento emocijų, bet... girdint TĖVO prašymą gelbėti vaikus, dukters paaiškinimus prieš bylą, tiek bylos metu, sukėlė skaudžias emocijas ir monologinius klausimus: kas iš tikro šitoje situacijoje kaltas, kodėl viską praradusi jauna Mama susirgo vėžiu, mirė, nors abu Tėvai iki paskutinio bandė“ išlipti“ iš finansinės krizės...

Atstovaujant ieškovus advokato padėjėjai Laimai Jašmontienei ieškovus dėl neatlygintino servituto po pastatais ir aplink juos, beveik po metų byla baigta 2016-02-17 nutartimi, patvirtinant taikos sutartį. Ieškinys paduotas 2015-03-26. Ieškovų atstovės nuomone ginčas tarp šalių buvo „užprogramuotas“ grąžinant žemę po nacionalizacijos. 36 arų žemės sklypai atsakovams grąžinti po ieškovams priklausančiais pastatais, iš kurių, atmetus servitutą po statiniais ir aplink juos, atsakovų naudojimui liko tik 6 arai. Ieškovai negalėjo įteisinti servituto, nes VĮ RC pažymose dėl statinių, nebuvo nurodomi žemės sklypų savininkai bei bylos nagrinėjimo metu paaiškėjo, kad kai kurie atsakovai mirę. Palikimas priimtas, ko pasėkoje tikslintas ieškinys bei ieškinys, dar tikslintas, nes bylos nagrinėjimo metu paaiškėjo, kad žemės sklypai - be geodezinių planų, todėl ieškovų pastatas su kt. statiniais išsidėstęs per du atsakovams priklausančius sklypus. Dalis atsakovų (giminaičiai) visiškai nebendravo, deklaruotose vietose negyveno, skelbta viešo paskelbimo būdu dėl procesinių dokumentų įteikimo. Atsakovai turėjo tikslą susieti servituto atlygintinumą su ieškovų pajamomis, gaunamomis iš pastatuose vykdomos veiklos. Ieškovai buvo įsitikinę, kad žemę turėjo būti pirmenybine teise leista išsipirkti jiems, todėl servitutas turi būti nustatytas neatlygintinas arba minimaliai atlygintinas, o atsakovai laikėsi savo pozicijos, įsitikinę, kad statiniai turėjo būti parduoti jų tėvams.Siekiant ne kartą sudaryti taikos sutartį tarp šalių, ieškovų atstovės nuomone, konfliktas tęsėsi nuo tarp senokai mirusių tėvų. 2015-09-14 pareikštas atsakovų priešieškinys su reikalavimais dėl atlygintino servituto bei nugriauti laikiną statinį, kuris ieškovams būtinas veiklos vykdymui. Visgi, byla po metų bylinėjimosi baigta taikos sutartimi, kuria šalys sutarė dėl žemės sklypo pardavimo ieškovams, išlaidų pasidalinimo.  Konfliktinių bylų - daug, bet advokato padėjėja Laima Jašmontienė buvo sužavėta, kad po pertraukos, kuri buvo n-oji, prašant Gerb. Teismo, taikos sutarčiai sudaryti, bei dar kartą išaiškinus šalims bylos baigties pasekmes ir sudarius taikos sutartį, užėjusi į kavinę, pamatė šalis pietaujančias prie vieno stalo. Nors byla pareikalavo itin daug įdirbio, bet teisininkas - žmogus, būtent moralinę satisfakciją advokato padėjėja Laima Jašmontienė pajutėo pamačiusi, kad po tiek metų šalys pradėjo bendrauti, atrodė, kad nuoširdžiai, kaip nebūtų buvę jokio ginčo

 Baudžiamosios bylos

Šiuo metu Advokato M.Navicko kontora yra žinoma ne tik dėl padidinto žiniasklaidos dėmesio jos advokatui M.Navickui, tačiau ir dėl kontoros nuveiktų darbų, t.y. laimėtų bylų. Pastaruoju metu dėl laiko stokos informacijos pateikimas apie išnagrinėtas/laimėtas bylas buvo kiek sumenkęs, todėl po pertraukos toliau tęsiant darbus, norėtume informuoti apie dvi kasacinės instancijos (LAT) teisme išnagrinėtas bylas, kuriose (visiškai ar iš dalies) buvo patenkinti advokato M.Navicko paruošti bei pateikti kasaciniai skundai. Abi bylos susijusios su kredito unijų (Palangos bei Pajūrio) veikla, atsakingų valdymo organų narių atsakomybe.

Kasacinės instancijos teismas 2018-12-20 priimtoje nutartyje, iš dalies tenkindamas gynybos skundą, pripažino, kad apeliacinės instancijos teismas tinkamai neišnagrinėjo gynėjo advokato M.Navicko apeliacinio skundo, dėl ko byla vėl iš naujo perduodama nagrinėti apygardos teismui apeliacine tvarka. Panaikinus žemesnių instancijų teismų priimtus nuosprendžius, iš įkalinimo vietos buvo paleistas advokato M.Navicko klientas. Kasacinės instancijos teismas šioje byloje pažymėjo, kad bylą iš naujo nagrinėjant apeliacinės instancijos teisme turi būti išnagrinėti skunduose keliami aktualūs tokio pobūdžio bylose Palangos kredito unijos suteiktų kreditų panaudojimo, pajinių įnašų reglamentavimo, civilinio ieškinio dydžio klausimai. Tokio pobūdžio bylos, t.y. kaip pavyzdžiui, kredito unijų valdymo organų baudžiamosios atsakomybės ribos formuojamoje teismų praktikoje pakankamai naujos ir aktualios.  

Kitoje kredito unijos (Pajūrio kredito unijos) baudžiamojoje byloje 2019-03-05 priimta galutine ir neskundžiama nutartimi kasacinės instancijos teismas (LAT) patenkino kasatoriaus gynėjo advokato M.Navicko kasacinį skundą ir prieš buvusį Pajūrio kredito unijos valdymo organo narį - valdybos pirmininką baudžiamąją bylą nutraukė. Kaip konstatavo kasacinės instancijos teismas, advokato M.Navicko klientas   nepadarė BK 184 straipsnio 2 dalyje numatytos veikos (turto iššvaistymas stambiu mastu), turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Atkreiptinas dėmesys, kad tiek pirmosios instancijos (Klaipėdos apygardos teismas), tiek ir Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėję advokato M.Navicko skundus dėl nepagrįsto šio sunkaus nusikaltimo, numatyto BK 184 straipsnyje (reglamentuojančio turto iššvaistymą) inkriminavimo jo klientui, šiuos klausimus ignoravo ir prašymus bei skundus atmetė. Džiaugiamės, kad teisybę pagaliau pavyko pasiekti galutinės kasacinės instancijos teisme. 

Lietuvos Aukščiausias Teismas reabilitavo ir paleido iš įkalinimo vietos už nužudymą nuteistą asmenį. 

 

Lietuvos Aukščiausias Teismas 2017-12-05 galutine ir neskundžiama nutartimi, patenkino nuteistojo I.V. gynėjo advokato M. Navicko kasacinį skundą - pakeitė Klaipėdos apygardos bei Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžius, kuriuo I.V. buvo nuteistas už nužudymą. Šia nutartimi buvo konstatuota, kad nuteistasis I.V. neprisidėjo prie nukentėjusiojo mirties, o už savo įvykio vietoje atliktus veiksmus - viešosios tvarkos pažeidimą, bausmę yra atlikęs, todėl turi būti paleistas iš įkalinimo vietos (kurioje jau atlikinėjo bausmę už nužudymą). I.V. nedelsiant buvo paleistas į laisvę. Džiaugiamės, kad pavyko įrodyti I.V. nekaltumą dėl nužudymo ir jį reabilituoti bent galutinėje kasacinėje instancijoje.

 

Klaipėdos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą prieš advokato Mariaus Navicko atstovaujamą Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėją Vygantą Rekašių dėl viešosios tvarkos pažeidimo paskutinę praėjusių metų dieną Kurhauze

http://www.palangostiltas.lt/zilvinas+kazys+neitikino+prokuroro++byla+pries+vyganta+rekasiu+nutraukiama,7,2,6200.html

Administracinės bylos

Po beveik 3 metus trukusio proceso laimėtas ginčas su mokesčių administratoriumi 

Mokestinių ginčų komisija prie LRV 2018-06-29 įsiteisėjusiu sprendimu atmetė mokesčių administratoriaus pretenzijas advokato M.Navicko klientės pareiškėjos atžvilgiu ir šiuo sprendimu panaikino VMI sprendimą dėl gyventojų pajamų mokesčio, delspinigių bei baudos (už savalaikį mokesčių nemokėjimą) paskyrimo. Mokesčių inspekcija šiuo sprendimu siekė papildomai apmokestinti mokesčių mokėtoją vietoje draudimo bendrovės, perkeldama pareiškėjai mokestinę naštą. MGK išnagrinėjusi pareiškėjos atstovo advokato M.Navicko skundą jį tenkino skunde išdėstytais motyvais ir panaikino skundžiamą mokesčių inspekcijos sprendimą. Džiaugiamės laimėję mokestinį ginčą ir apgynę klientę nuo nepagrįstų mokesčių inspekcijos reikalavimų.  

Kaltinimų gausa neužkirto kelio teisingumui- Klaipėdos AVPK 1-os valdybos skyriaus viršininkas grįžta į savo pareigas

2016-11-10 Klaipėdos apygardos administracinio teismo priimtu sprendimu buvo panaikintas 2016-02-01 Klaipėdos AVPK viršininko įsakymas dėl Klaipėdos AVPK KP NNTV 1-ojo skyriaus viršininko A.L. atleidimo iš tarnybos ir po beveik vienerių metų trukusio proceso šis pareigūnas buvo sugrąžintas į savo buvusias pareigas. Ilgametis įvairių Klaipėdos AVPK įvairių struktūrinių policijos padalinių vadovas buvo atleistas iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą, apkaltinus jį net septyniais darbinio pobūdžio nusižengimais. Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimu visi šie kaltinimai buvo pripažinti nepagrįstais ir panaikinti, išskyrus vieną smulkų nusižengimą, už kurį, kaip pažymėta teismo sprendime, pagal įstatymą, Klaipėdos AVPK viršininkas KP NNTV 1-ojo skyriaus vadovo A.L. atleisti iš užimamų pareigų neturėjo teisės. Itin retai priimamas toks teismo sprendimas, kuriuo būtų pripažįstama nepagrįstais ir panaikinama visa eilė policijos vadovybės aukšto rango pareigūnui mestų kaltinimų, o taip pat šis neteisėtai atleistas pareigūnas reabilituojamas ir grąžinamas į buvusią tarnybą. Šiuo atveju svarbu ir tai, kad šis aukštas pareigas užėmęs pareigūnas ne tik buvo reabilituotas, grąžintas į savo buvusią tarnybą, atstatyta jo reputacija, bet taip pat šiuo teismo sprendimu buvo nuspręsta iš Klaipėdos AVPK priteisti jam vidutinį darbo užmokestį už priverstinės, beveik metus trukusios, pravaikštos laiką nuo pat nušalinimo iki sprendimo šioje byloje įsigaliojimo dienos, o taip pat priteistos pareigūno patirtos išlaidos, susijusios su advokato M.Navicko atstovavimu šiame procese. Taigi, šioje byloje mes kartu su šiuo reabilituotu ir teismo sprendimu grąžintu į darbą pareigūnu džiaugiamės atliktu darbu bei pasiektu rezultatu.

2016-11-10 Klaipėdos rajono apylinkės teismo administracinėje byloje priimtu nutarimu buvo patenkintas advokato Mariaus Navicko atstovaujamos pareiškėjos R.B.Š. skundas, panaikintas 2016-04-01 Klaipėdos AVPK atsakingo pareigūno priimtas nutarimas, kuriuo pareiškėja buvo nubausta pagal ATPK 124(2) str. 1 dalį (t.y. už pavojingą vairavimą) 130 Eur bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 12 mėnesių, o administracinė byla, konstatavus, kad pareiškėjos R.B.Š. veiksmuose nėra administracinio teisės pažeidimo sudėties, nutraukta. Ši byla įdomi tuo, kad teismas šioje byloje ne tik pripažino pareiškėjai nepadarius jokio administracinio teisės pažeidimo, tačiau ir konstatavo, jog paties pareiškimą ant R.B.Š. parašiusio M.M. bei kartu su juo buvusių ginkluotų asmenų (medžiotojų) veiksmai, tarp kurių be kita ko paminėtas ir medžiotojų be jokios priežasties viešoje vietoje paleistas šūvis, buvo nesaugūs ir provokuojantys. Kaip nurodoma teismo sprendime, būtent šių asmenų elgesys įtakojo pareiškėjos R.B.Š. baimę dėl savo nesaugumo bei nulėmė tolimesnius jos veiksmus. Pareiškėja tik nuvažiavusi į saugią vietą ir sustabdžiusi savo automobilį, apie šiuos neteisėtus medžiotojų veiksmus nedelsiant informavo Bendrąjį pagalbos centrą. Šioje situacijoje pakankamai keista tai, kad visas šias akivaizdžias teismo nutarime konstatuotas aplinkybes ignoravo apskųstą ir vėliau teismo sprendimu panaikintą nutarimą priėmęs atsakingas Klaipėdos AVPK pareigūnas, kuris dėl nesuprantamų priežasčių nevertino ne tik pareiškėjos R.B.Š. teikiamų paaiškinimų, tačiau net ir jos pateiktos filmuotos medžiagos, kurioje, be kita ko, akivaizdžiai buvo matyti pačių medžiotojų neteisėti veiksmai.